Úvodní strana

 

STUDIO AXIS, spol. s r.o. je specialista na vzdělávání v oboru stavebnictví a architektury. Od roku 1994 pořádáme školení, semináře, kurzy, konference, výstavy, prezentace, odborné exkurze a stavební poradenství.

Naše akce jsou akreditovány jako celoživotní vzdělávání členů ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků) a ČKA (Česká komora architektů). Vlastníme také akreditaci Ministerstva vnitra ČR pro vzdělávání úředníků územních samosprávných celků.

Každému účastníkovi našich školení vystavujeme "Osvědčení o absolvování".

Nejbližší vzdělávací akce

 • 20.3.-21.3.2018OBNOVA PAMÁTEK 2018 - OPRAVY REŽNÉHO A NEOMÍTNUTÉHO ZDIVA /Praha/18. ročník konference s doprovodnou výstavou a exkurzemi. Přednášky se budou věnovat památkové péči o zříceniny, opravám i konzervaci neomítaného zdiva a cihelných konstrukcí, zdicím maltám i ruční výrobě cihel.
 • 27.3.2018PŘÍPRAVA K AUTORIZAČNÍM ZKOUŠKÁM ČKAIT /Praha/Jediná jednodenní intenzivní příprava na autorizační zkoušky pro žadatele o autorizace ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků) ve všech oborech, na které obdržíte zdarma rozsáhlé studijní materiály a otázky pro přípravu k písemnému testu. Lektory jsou dlouholetí specialisté ČKAIT na právní a technické předpisy.
 • 4.4.-5.4.2018PODZEMNÍ VODY VE VODÁRENSKÉ PRAXI 2018 /Rychnov nad Kněžnou/5. ročník odborné konference: Hydrogeologický průzkum pro jímání podzemní vody a jeho vyhodnocení. Povolení k nakládání s vodou a ochranná pásma. Územní řízení, stavební povolení a kolaudace jímacích objektů. Postupy ve správním řízení. Úpravy, provozování a vybavení jímacích objektů atd. Na konferenci se lze ještě přihlásit.
 • 12.4.2018STAVEBNÍ ZÁKON - VELKÁ NOVELA /Praha/VELKÁ NOVELA stavebního zákona a dalších souvisejících předpisů účinná od 1. 1. 2018 na základě zákona č. 225/2017 Sb. Výklad bude zaměřen především na stavební a územní řízení, územní rozhodování, ohlašování staveb, společná řízení, kolaudace, prováděcí vyhlášky, atd.
 • 19.4.2018ŠKOLENÍ PRO STAVBYVEDOUCÍ - NEDOSTATKY VE VEDENÍ A BEZPEČNOSTI NA STAVBÁCH /Praha/Vedení stavby dle stavebního zákona, základní práva a povinnosti stavbyvedoucího, vedení stavebního deníku, spolupráce stavbyvedoucího se stavebníkem a projektantem, bezpečnost a ochrana zdraví, dokumentace BOZ, zásady bezpečnosti pro práce ve výškách a výkopech, kontrola prací, atd.
Přehled vzdělávacích akcí na 1. pol. roku 2018 najdete ZDE

Aktuality

 • Praha hledá nový design zastávek a zábradlí

  Institut plánování a rozvoje HMP spolu s Magistrátem hl. m. Prahy hledá formou jednacího řízení s uveřejněním novou podobu zastávek městské hromadné dopravy, zájemci se mohou hlásit do poloviny dubna.

 • Objem veřejných stavebních zakázek v lednu vzrostl o dvě třetiny

  Veřejní investoři v Česku v lednu zadali stavebním firmám 589 nových zakázek za 12,8 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 67 procent, počet se zvýšil o 29 procent.

 • Dům roku 2018 – výsledky soutěže

  Začátkem letošního roku vyhlásil časopis Můj dům již 23. ročník tradiční ankety o titul Dům roku. Čtenáři časopisu a odborná porota vybírali z celkem 51 staveb.

 • Konference Podzemní vody ve vodárenské praxi 2018

  5. ročník odborné konference se koná 4. - 5. 4. 2018 v Rychnově nad Kněžnou a bude zaměřen především na přípravu, provádění a údržbu jímacích objektů podzemní vody. Na konferenci se lze ještě přihlásit.

 • VELKÁ novela stavebního zákona

  Dne 12. 4. 2018 pořádáme v Praze další seminář k velké novele stavebního zákona, která je účinná od 1. 1. 2018 na základě zákona č. 225/2017 Sb.